-
-
-
Total Amount:
-
| Frequency Range | 5125 MHz - 5875 MHz |
| Gain | 18 dBi |
| V.S.W.R (MAX) | 1.5 : 1 |
| Polarization | Vertical or Horizontal |
| Beam-width | Horz. 17° / Vert. 17° |
| Front-to-Back Ratio | > 30 dB |
| Impedance | 50 Ohm |
| Dimensions (L x W x H) | 230 x 230 x 25 mm |
| Radome Material | White ABS + UV Protection |
| Connector Type | N-Female |
| Mounting Style | Pole Mount (Incl. Tilt/Swivel Kit) |
| Wind Survival | > 120 MPH |
| Operating Temperature | -20°C to +60°C |
| Compliance | RoHS, CE, FCC, WEEE |
Constructed with a 4x4 internal patch layout on premium Taiwan FR4 material to achieve a narrow 17° beam-width for superior signal focus.
Integrated lightning protection circuit safeguards connected radio equipment from atmospheric static discharge and surges.
Includes a stainless steel and aluminum mounting kit allowing for a 30-degree adjustment to optimize alignment for long-distance links.
Features a Front-to-Back ratio greater than 30 dB, significantly reducing interference from the rear in high-density multipoint deployments.
You have successfully added products [] to your cart !