-
-
-
Total Amount:
-
| Frequency Range | 5125 MHz - 5875 MHz |
| Average Gain | 8 dBi |
| V.S.W.R (MAX) | 1.5 : 1 |
| Polarization | Vertical or Horizontal |
| Beam-width | Horz. 70° / Vert. 68° |
| Front-to-Back Ratio | > 15 dB |
| Impedance | 50 Ohm |
| Dimensions (L x W x H) | 130 x 130 x 25 mm |
| Radome Material | White ABS |
| Connector Type | N-Female |
| Mounting Style | Pole / Wall Mount |
| Wind Survival | > 150 MPH |
| Operating Temperature | -40°C to +60°C |
| Compliance | CE, FCC, RoHS |
Constructed with an internal single-patch radiator on premium Taiwan FR4 material to achieve stable directional gain and consistent impedance matching.
Equipped with integrated lightning protection to safeguard critical radio equipment and wireless video systems from atmospheric static surges.
Includes a stainless steel tilt and swivel mounting kit that allows for a 30-degree adjustment, facilitating precise alignment for hotspot links.
The UV-protected ABS radome and aluminum back-plate provide a lightweight yet durable solution for public wireless deployments under high wind loads.
You have successfully added products [] to your cart !